Rólunk

Alapítványunk Tanodát működtet a Nógrád megyei Litkén, amelynek keretében halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek számára biztosítunk tanulmányi és szervezett kikapcsolódási lehetőségeket.

Tanoda

Tanodánkban alternatív, projekt-alapú és diákközpontú rendszeres tanulmányi és közösségi foglalkozásokat szervezünk. A tanodát a helyi koordinátorunk, Oláh András vezeti és mind helyi és külsős önkéntesek támogatják őt. A programok között szerepelnek:
  • technológiai kurzus (heti egyszer)
  • honlapszerkesztő projekt (kiscsoportos foglalkozás, havi 1-2 hosszabb alkalom)
  • képregény tervező projekt (kiscsoportos foglalkozás, havi 1-2 hosszabb alkalom)
  • edzés /  táncos programok lányoknak és fiúknak (heti többször)
  • logikai játékok (heti többször)
  • közös olvasás (heti többször)
  • kézműves foglalkozások (heti többször)
  • filmklub kicsiknek és nagyoknak (hetente)
  • színjátszó szakkör, pl. egy március 15.-i előadás megtervezése (hetente)

Bemutatkozó videó

Közösségi programok

A helyi önkormányzattal, Roma önkormányzattal és más szervezetekkel együttműködve szervezünk évente többször közösségi programokat (pl. tökfaragás, Mikulás ünnepség, jótékonysági koncert). Ezenkívül a koronavírus helyzet javulásával egy filmklubot is indítunk majd a helyiek számára.

Csapatunk

Vezetők

Oláh András (Bandi)

Helyi programkoordinátor

Demszky Dorottya

Pénzügy & kommunikáció

Győrfi Ramóna

Logisztika & HR

Varga Mariann

Fejlesztés & stratégia

Önkéntesek

Jelenleg 25-30 aktív önkéntes tagja a csapatunknak, akik sokszínű hátterükkel és lelkesedésükkel segítik a munkánkat.